בנייה ותיקון גיטרות

השחזת סריגים-אבנון

bass white120 5השחזת סריגים או ליטוש סריגים או אבנון ובאנגלית פרט לוולינג-כולם שמות המתארים את פעולת יישור הסריגים והבאתם למצב אחיד,

מצב המאפשר נגינה חלקה,זורמת,מדויקת,אחידה ונכונה.כתוצאה מנגינה רבה על הגיטרה-לחיצה על המיתרים,ומתיחת המיתרים

[BEND] יוצרות שחיקה בסריגים שגורמות להפרעה במצב הנגינה התקין.

הסריגים בגיטרה אמורים להיות בקו אחיד לכל אורכם ורוחבם.באופן הזה,הגיטרה תהיה הכי מדויקת ויהיה הכי קל לנגן על הגיטרה.

ולאוהבי האקשן הנמוך זהו מצב הכרחי.אי אפשר לכוון אקשן נמוך כאשר הסריגים שחוקים וכשאינם שווים בגובה שלהם.שחיקה

בסריגים גורמת בין היתר,לזמזומים,זיופים קושי במתיחה,קושי לכוון את הגיטרה באופן שתישמע הרמונית וכו'.לסריגים יש נטיה להישחק

בצורת שקעים מתחתלמיתרים הגבוהים,בסריגים הראשוניםבד"כ.שם בד"כ מנגנים ליווי והשחיקה נוצרת מהלחיצה של המיתר מטה לתוך הסריג.

באזורים גבוהים יותר של הצוואר נוצרת שחיקה מסוג שונה.באזור הזה הנטייה היא יותר למתיחה של

המיתר[בנד],והשחיקה שנוצרת בכתר הסריג,הופכת אותו לשטוח עם הזמן.כך שמתקבל מצב שקשה לנגן על הגיטרה:מצב זה יבוא לידי ביטוי בזמזומים רבים,

מצב שידרוש להרים אקשן ואז המיתרים יהיו רחוקים מהצוואר ויהיה קשה לנגן,הגיטרה לא תדייק באקורדים,ויהיה קשה לרוץ על הצוואר..פשוט לא כיף לנגן ככה.

כשאתם מבחינים בסימפטומים אלו בגיטרה החשמלית או בגיטרה האקוסטית שלכם,סימן שכנראה הגיע הזמן וצריך לטפל בגיטרה.

השחזת סריגים ניתן לבצע במקרים רבים ולהמנע מהחלפת סריגים [וזאת במידה,שהסריגים הקיימים מספיק גבוהים ומאפשרים ביצוע פעולה זו].

המאמר מתייחס לגיטרה חשמלית ולגיטרה אקוסטית ובעיקרון לכלי מיתר אשר מרכיבים עליהם מיתרים עשוים מתכת בעובי דק ושהם בעליי צוואר עם סריגים

[בסיטאר קיימים מיתריי הרמוניה שלא לוחצים אותם אל מול סריג] ובאופן כללי כלי מיתר הדומים לגיטרה באופן הנגינה כגון:מנדולינה,בוזוקי,בנג'ו ועוד.

דוגמא לכלי מיתר ששחיקה בסריגים היא פחות אופינית-בגיטרה בס.זה יכול לקרות גם בקלאסיות,למרות שזה נדיר מאוד וראיתי את זה רק אצל מספר נגני פלמנקו.

לסיכום:השחזת סריגים[אבנון] זהו תיקון גיטרה מאוד נפוץ ומאוד חשוב.זו פעולה הכרחית למצב נגינה תקין וחשוב מאוד לבצעה אצל מקצוענים.

בוא עוד היום לבדוק את הגיטרה שלך ולהעריך את מצבה.הבדיקה חינם.

לבדיקה והצעת מחיר-צור קשר.